Ο ιστότοπος της Ταινιοθήκης της Ελλάδος βρίσκεται σε διαδικασία αναβάθμισης

Μουσείο Κινηματογράφου

Επισκευθείτε την πολύ ενδιαφέρουσα ενότητα "Μουσείο Κινηματογράφου"

Μέσα από την ενότητα αυτή, θα μπορέσετε να πλοηγθείτε στα Ψηφιακά Μουσειακά Εκθέματα και να δείτε βίντεο με τρισδιάστατη αναπαράσταση για δέκα από αυτά.

Επίσης θα βρείτε ενδιαφέρουσες πληροφορίες, για την πολυμεσική έκδοση της Ταινιοθήκης της Ελλάδος και του Μουσείου Κινηματογράφου.

Αρχική σελίδα » Νέα & Ανακοινώσεις » Παρουσίαση Νέου

Νέα & Ανακοινώσεις

[22/01/2019]  Δημοσιεύτηκε από admin

Πρόγραμμα Προβολών εβδομάδας 24 έως 30 Ιανουαρίου 2019

ΑΙΘΟΥΣΑ Α

ΠΕΜΠΤΗ 24/01 & ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  25/01

18:30 Το Παιχνίδι με τη φωτιά/ Burning
Σκηνοθεσία: Λι Τσανγκ -Ντογκ  
Διάρκεια: 148
Έτος: 2018
Διανομή: Seven

21:30 Στους Διαδρόμους / In the Aisles
Σκηνοθεσία: Τόμας Στούμπερ
Διάρκεια: 125’
Έτος: 2018
Διανομή: Seven

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 26/01

Οι Βραβευμένες ταινίες του 21ου Φεστιβάλ Ολυμπίας για Παιδιά και Νέους στην Ταινιοθήκη της Ελλάδος 


16:00- 18:00  Ταινίες Camera Zizanio  

>Mαγικό σχολείο> 1ο Δημοτικό Σχολείο Αμαλιάδας / Νεανικό Πλάνο 

>Μια χριστουγεννιάτικη ιστορία> 3ο Λύκειο Πύργου / Νεανικό Πλάνο

>Το τρένο της αγάπης> 1ο Γυμνάσιο Πύργου / Νεανικό Πλάνο “¡Olé!” > 4ο Γυμνάσιο Πύργου / Νεανικό Πλάνο

>Vincent Van Gogh Εφιάλτες και Όνειρα> 2ο Δημοτικό Νέας Σμύρνης / Νεανικό Πλάνο- CineLike Lab 

IQ vs EQ> 4ο ΓΕΛ Ζωγράφου (1ο Βραβείο- Κατηγορία Β’)

>Think again> 1η Κοινότητα Ανιχνευτών Πύργου (1ο Βραβείο- Κατηγορία Γ’)

>Norhan, ένα κερί στο σκοτάδι> 1ο Γυμνάσιο Αμπελοκήπων-ομάδα πολιτιστικού προγράμματος

>Mαθήματα εξαφάνισης> Εργαστήριο Οπτικοακουστικών Μέσων Εκπαιδευτηρίων Αργύρη - Λαιμού 

>Ξημερώνει στο Γεντί Κουλέ> 8ο Γυμνάσιο Πειραιά

>Αριστόμαγκες> 1ο ΓΕΛ Κερατσινίου (2ο Βραβείο - Κατηγορία Γ’)

>Ρουτίνα> 1o ΕΠΑΛ Αιγάλεω (Βραβείο Νίκος  Καβουκίδης)

>Μια φωλιά για τα πουλιά μια γωνιά για τα παιδιά> 1ο Δημοτικό Σχολείο Θεσσαλονίκης


18:00  

> The little one / Η μικρή , Σκηνοθέτρια: Diana Cam Van Nguyen, (Τσεχία 2017, 10’)  Βραβείο Καλύτερου Ντοκιμαντέρ μικρού μήκους της European Children’s Film Association

> Tre Maison Dasan / Τρε Μέισον Ντασάν ,Σκηνοθέτης:  Denali Tiller ( ΗΠΑ 2018, 94’) Βραβείο Καλύτερης Σκηνοθεσίας Ντοκιμαντέρ μεγάλου μήκους, της Διεθνούς Κριτικής Επιτροπής


20:00 

> Shadowboxer / Η αντικαταστάτρια, Σκηνοθέτρια: Andreas Boggild Monies ,( Δανία 2017, 22’)  Βραβείο Καλύτερης Ταινίας μυθοπλασίας μικρού μήκους, της Διεθνούς Κριτικής Επιτροπής.

> Land of glass / Γυάλινη χώρα, Σκηνοθεσία:  Jeppe Vig Find & Marie Ronn  (Δανία 2017, 88’)  Βραβείο Σκηνοθεσίας Μεγάλου Μήκους, της Διεθνούς κριτικής Επιτροπής


22:00 

> Surprise / Έκπληξη, Σκηνοθεσία:  Paulo Patricio ,( Πορτογαλία 2017, 9’) Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ Μικρού & Μεσαίου Μήκους, της Διεθνούς Κριτικής Επιτροπής

 > Fortuna / Φορτούνα, Σκηνοθεσία: Germinal Roaux,( Ελβετία – Βέλγιο 2018, 106’) Βραβείο «Δικαιωμάτων του Παιδιού» του Ελληνικού Κέντρου Κινηματογράφου και Ειδικό Βραβείο της Διεθνούς Κριτικής Επιτροπής 

Η ταινία απευθύνεται σε νέους μεγαλύτερης ηλικίας

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 27/01

Οι Βραβευμένες ταινίες του 21ου Φεστιβάλ Ολυμπίας για Παιδιά και Νέους στην Ταινιοθήκη της Ελλάδος 


16:00- 18:00 Ταινίες Camera Zizanio 

>Zizanimation> Κινηματογραφικό εργαστήριο Zizanimation

>Εμποροραφείον> Κινηματογραφικό εργαστήριο 

>Daily News - Best of the best> Κινηματογραφικό εργαστήριο

>Santa Ciao> Κινηματογραφικό εργαστήριο

>Tο Sea> Κινηματογραφικό εργαστήριο Mythos Project

>Life> Κινηματογραφικό εργαστήριο Mythos Project

>Eternal Flame> Κινηματογραφικό εργαστήριο Mythos Project

>Wildness> 7ο ΓΕΛ Ν. Σμύρνης (Βραβείο Εγγραμματισμού στα Μέσα)

>Μπλοκ 15> 7ο ΓΕΛ Ν. Σμύρνης (Βραβείο Εγγραμματισμού στα Μέσα)

>Ταξίδι χωρίς σύνορα> 2ο Γυμνάσιο Καισαριανής

>Η Φιλίννα στο Μουσείο> Κωνσταντίνα - Ρόζα Κουτραφούρη (2ο Βραβείο - Κατηγορία Α’) 

>Το τραγούδι των γλάρων> Ενιαίο Ειδικό Επαγγελματικό Γυμνάσιο - Λύκειο Σύρου (2ο Βραβείο - Κατηγορία Β’)

>Μία έκρηξη!> Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη (3ο Βραβείο - Κατηγορία Β’) 

>Ασύμπτωτες πορείες> 1ο Γενικό Λύκειο Χίου (3ο Βραβείο - Κατηγορία Γ’) 

>Η αλλαγή> 11ο ΓΕΛ Περιστερίου

>Ο μοναχικός μου πλανήτης> Πειραματικό Γυμνάσιο Πανεπιστημίου Αθηνών 

>Ο κύβος> 2ο ΓΕΛ Ηγουμενίτσας

 

18:00 

> Tweet – tweet / Τσίου – τσίου, Σκηνοθεσία:  Zhanna Bekmambetova  (Ρωσία 2018, 11')  Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Animation μικρού μήκους, της Κριτικής Επιτροπής των Παιδιών

> L I S T E N / Άκου ,Σκηνοθεσία: Asstrid Bussink  (Ολλανδία 2017, 15’) Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ Μικρού & Μεσαίου Μήκους, της Κριτικής Επιτροπής των Παιδιών

> Liyana / Λιάνα,  Σκηνοθεσία: Aaron Kopp & Amada Kopp  (Ελβετία –ΗΠΑ- Κατάρ 2017, 76’) Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ Μεγάλου Μήκους, της Διεθνούς Κριτικής Επιτροπής


20:00 

> My grandpa is hiding / Ο παππούς μου κρύβεται, Σκηνοθεσία: Anne Huynh (Γαλλία 2018, 7’) Βραβείο Καλύτερης ταινίας animation μικρού μήκους, της Διεθνούς Κριτικής Επιτροπής

> Vourvourou / Βουρβουρού, Σκηνοθεσία: Καρίνα Λογοθέτη ( Ελλάδα 2017, 22’) Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας Μικρού Μήκους, της Διεθνούς Κριτικής Επιτροπής Νέων

> Supa Modo / Σούπα Μόντο, Σκηνοθεσία:  Likarion Wainain ( Κένυα – Γερμανία, 2018, 74’) Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους Μυθοπλασίας & Βραβείου Σεναρίου, της Διεθνούς Κριτικής Επιτροπής / Βραβείο «Ανθρώπινες Αξίες» της Βουλής των Ελλήνων / Βραβείο Καλύτερης Ταινίας της European Children’s Film Association


22:00 

> The theory of sunset / Η θεωρία του ηλιοβασιλέματος, Σκηνθεσία:  Roman Sokolov ( Ρωσία, 2017, 9’)  Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Animation της European Children’s Film Association

> Late afternoon / Αργά το απόγευμα, Σκηνοθεσία: Louise Bagnall ( Ιρλανδία, 2017, 9’ ) Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Animation μικρού Μήκους, της Διεθνούς Κριτικής Επιτροπής Νέων

> The line / Το σχέδιο, Σκηνοθεσία:  Alessandro Stevano ( Ιταλία 2017, 15’)  Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους Μυθοπλασίας, της Κριτικής Επιτροπής Παιδιών

> The skier / Ο σκιέρ, Σκηνοθεσία:  Fereydoun Najafi ( Ιράν 2018, 76’) Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας, της Ομοσπονδίας Κινηματογραφικών Λεσχών Ελλάδας 

 

Οι ταινίες θα προβληθούν με ελληνικούς και αγγλικούς υποτίτλους (με εξαίρεση τα Σούπα Μόντο και Λιάνα που θα έχουν μόνο ελληνικούς υπότιτλους).

Το πρόγραμμα του διήμερου αφιερώματος είναι χωρισμένο σε δίωρες ζώνες προβολών που αντιπροσωπεύουν όλα τα είδη (μυθοπλασία, ντοκιμαντέρ, animation, μικρού και μεγάλου μήκους) και απευθύνονται σε όλες τις ηλικιακές ομάδες: από παιδιά νηπιαγωγείου μέχρι εφήβους - αλλά παρακολουθούνται εξίσου απολαυστικά και από τους ενήλικες.

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 28/01 - ΤΕΤΑΡΤΗ 30/01

18:30 Το Παιχνίδι με τη Φωτιά/ Burning

21:30 Στους Διαδρόμους / In the Aisles

  

ΑΙΘΟΥΣΑ Β

ΠΕΜΠΤΗ 24/01 - ΤΕΤΑΡΤΗ 30/01

18:00 Γυναίκα σε Πόλεμο/ Woman at War
Σκηνοθεσία: Μπένεντικτ Έρλινγκσον
Διάρκεια: 101’
Έτος: 2019
Διανομή: Weirdwave

20:00 Γυναίκα σε Πόλεμο/ Woman at War

22:00 Γυναίκα σε Πόλεμο/ Woman at War

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 26/01

17:00 Στο Σώμα της 
Σκηνοθεσία: Ζαχαρίας Μαυροειδής   
Διάρκεια: 84’
Έτος: 2018

 

Ακολουθεί συζήτηση με τη καθηγήτρια Ιστορίας της Αρχιτεκτονικής Κλαίρη Παλυβού και τη καθηγήτρια Προϊστορικής Αρχαιολογίας Ίρις Τζαχίλη. Οι δύο ομιλήτριες, επικεφαλής ερευνητικού προγράμματος με αντικείμενο την Θηρασιά μέρος του οποίου αποτελεί και η ανασκαφή στην θέση της Μονής της Κοίμησης,  θα προσεγγίσουν το τρίπτυχο χώρος – τόπος – μνήμη.

 

20:00 Γυναίκα σε Πόλεμο/ Woman at War

22:00 Γυναίκα σε Πόλεμο/ Woman at War 

 

-Είσοδος για το 21ο Φεστιβάλ Ολυμπίας για Παιδιά και Νέους στην Ταινιοθήκη της Ελλάδος: ενιαίο ημερήσιο στα 5€

-Είσοδος για όλες τις αίθουσες: 7€, 5€*(μειωμένο)

-Κάθε Πέμπτη ισχύει προσφορά εισόδου για 2 άτομα με ένα εισιτήριο στα 7€ 

-Δευτέρα έως Παρασκευή (προβολές στις 18.00): γενική είσοδος 5 €

 

*Το μειωμένο εισιτήριο αφορά στις παρακάτω κατηγορίες:

μαθητές, φοιτητές, άτομα άνω των 65 ετών, άνεργοι, άνθρωποι με αναπηρία - ΑμεΑ (ισχύει και για έναν/μία συνοδό), δάσκαλοι-καθηγητές, ατέλειες.

 

-Προνόμια μελών σε ΜΜΕ:

Αθηνόραμα Club (Αθηνόραμα): Από Δευτέρα έως και Πέμπτη, ειδική τιμή € 5

 

 

 

 ΑΙΘΟΥΣΑ Α

ΠΕΜΠΤΗ 24/01 & ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  25/01

18:30 Το Παιχνίδι με τη φωτιά/ Burning
Σκηνοθεσία: Λι Τσανγκ -Ντογκ  
Διάρκεια: 148
Έτος: 2018
Διανομή: Seven

21:30 Στους Διαδρόμους / In the Aisles
Σκηνοθεσία: Τόμας Στούμπερ
Διάρκεια: 125’
Έτος: 2018
Διανομή: Seven

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 26/01

Οι Βραβευμένες ταινίες του 21ου Φεστιβάλ Ολυμπίας για Παιδιά και Νέους στην Ταινιοθήκη της Ελλάδος 


16:00- 18:00  Ταινίες Camera Zizanio  

>Mαγικό σχολείο> 1ο Δημοτικό Σχολείο Αμαλιάδας / Νεανικό Πλάνο 

>Μια χριστουγεννιάτικη ιστορία> 3ο Λύκειο Πύργου / Νεανικό Πλάνο

>Το τρένο της αγάπης> 1ο Γυμνάσιο Πύργου / Νεανικό Πλάνο “¡Olé!” > 4ο Γυμνάσιο Πύργου / Νεανικό Πλάνο

>Vincent Van Gogh Εφιάλτες και Όνειρα> 2ο Δημοτικό Νέας Σμύρνης / Νεανικό Πλάνο- CineLike Lab 

IQ vs EQ> 4ο ΓΕΛ Ζωγράφου (1ο Βραβείο- Κατηγορία Β’)

>Think again> 1η Κοινότητα Ανιχνευτών Πύργου (1ο Βραβείο- Κατηγορία Γ’)

>Norhan, ένα κερί στο σκοτάδι> 1ο Γυμνάσιο Αμπελοκήπων-ομάδα πολιτιστικού προγράμματος

>Mαθήματα εξαφάνισης> Εργαστήριο Οπτικοακουστικών Μέσων Εκπαιδευτηρίων Αργύρη - Λαιμού 

>Ξημερώνει στο Γεντί Κουλέ> 8ο Γυμνάσιο Πειραιά

>Αριστόμαγκες> 1ο ΓΕΛ Κερατσινίου (2ο Βραβείο - Κατηγορία Γ’)

>Ρουτίνα> 1o ΕΠΑΛ Αιγάλεω (Βραβείο Νίκος  Καβουκίδης)

>Μια φωλιά για τα πουλιά μια γωνιά για τα παιδιά> 1ο Δημοτικό Σχολείο Θεσσαλονίκης


18:00  

> The little one / Η μικρή , Σκηνοθέτρια: Diana Cam Van Nguyen, (Τσεχία 2017, 10’)  Βραβείο Καλύτερου Ντοκιμαντέρ μικρού μήκους της European Children’s Film Association

> Tre Maison Dasan / Τρε Μέισον Ντασάν ,Σκηνοθέτης:  Denali Tiller ( ΗΠΑ 2018, 94’) Βραβείο Καλύτερης Σκηνοθεσίας Ντοκιμαντέρ μεγάλου μήκους, της Διεθνούς Κριτικής Επιτροπής


20:00 

> Shadowboxer / Η αντικαταστάτρια, Σκηνοθέτρια: Andreas Boggild Monies ,( Δανία 2017, 22’)  Βραβείο Καλύτερης Ταινίας μυθοπλασίας μικρού μήκους, της Διεθνούς Κριτικής Επιτροπής.

> Land of glass / Γυάλινη χώρα, Σκηνοθεσία:  Jeppe Vig Find & Marie Ronn  (Δανία 2017, 88’)  Βραβείο Σκηνοθεσίας Μεγάλου Μήκους, της Διεθνούς κριτικής Επιτροπής


22:00 

> Surprise / Έκπληξη, Σκηνοθεσία:  Paulo Patricio ,( Πορτογαλία 2017, 9’) Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ Μικρού & Μεσαίου Μήκους, της Διεθνούς Κριτικής Επιτροπής

 > Fortuna / Φορτούνα, Σκηνοθεσία: Germinal Roaux,( Ελβετία – Βέλγιο 2018, 106’) Βραβείο «Δικαιωμάτων του Παιδιού» του Ελληνικού Κέντρου Κινηματογράφου και Ειδικό Βραβείο της Διεθνούς Κριτικής Επιτροπής 

Η ταινία απευθύνεται σε νέους μεγαλύτερης ηλικίας

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 27/01

Οι Βραβευμένες ταινίες του 21ου Φεστιβάλ Ολυμπίας για Παιδιά και Νέους στην Ταινιοθήκη της Ελλάδος 


16:00- 18:00 Ταινίες Camera Zizanio 

>Zizanimation> Κινηματογραφικό εργαστήριο Zizanimation

>Εμποροραφείον> Κινηματογραφικό εργαστήριο 

>Daily News - Best of the best> Κινηματογραφικό εργαστήριο

>Santa Ciao> Κινηματογραφικό εργαστήριο

>Tο Sea> Κινηματογραφικό εργαστήριο Mythos Project

>Life> Κινηματογραφικό εργαστήριο Mythos Project

>Eternal Flame> Κινηματογραφικό εργαστήριο Mythos Project

>Wildness> 7ο ΓΕΛ Ν. Σμύρνης (Βραβείο Εγγραμματισμού στα Μέσα)

>Μπλοκ 15> 7ο ΓΕΛ Ν. Σμύρνης (Βραβείο Εγγραμματισμού στα Μέσα)

>Ταξίδι χωρίς σύνορα> 2ο Γυμνάσιο Καισαριανής

>Η Φιλίννα στο Μουσείο> Κωνσταντίνα - Ρόζα Κουτραφούρη (2ο Βραβείο - Κατηγορία Α’) 

>Το τραγούδι των γλάρων> Ενιαίο Ειδικό Επαγγελματικό Γυμνάσιο - Λύκειο Σύρου (2ο Βραβείο - Κατηγορία Β’)

>Μία έκρηξη!> Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη (3ο Βραβείο - Κατηγορία Β’) 

>Ασύμπτωτες πορείες> 1ο Γενικό Λύκειο Χίου (3ο Βραβείο - Κατηγορία Γ’) 

>Η αλλαγή> 11ο ΓΕΛ Περιστερίου

>Ο μοναχικός μου πλανήτης> Πειραματικό Γυμνάσιο Πανεπιστημίου Αθηνών 

>Ο κύβος> 2ο ΓΕΛ Ηγουμενίτσας

 

18:00 

> Tweet – tweet / Τσίου – τσίου, Σκηνοθεσία:  Zhanna Bekmambetova  (Ρωσία 2018, 11')  Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Animation μικρού μήκους, της Κριτικής Επιτροπής των Παιδιών

> L I S T E N / Άκου ,Σκηνοθεσία: Asstrid Bussink  (Ολλανδία 2017, 15’) Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ Μικρού & Μεσαίου Μήκους, της Κριτικής Επιτροπής των Παιδιών

> Liyana / Λιάνα,  Σκηνοθεσία: Aaron Kopp & Amada Kopp  (Ελβετία –ΗΠΑ- Κατάρ 2017, 76’) Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ Μεγάλου Μήκους, της Διεθνούς Κριτικής Επιτροπής


20:00 

> My grandpa is hiding / Ο παππούς μου κρύβεται, Σκηνοθεσία: Anne Huynh (Γαλλία 2018, 7’) Βραβείο Καλύτερης ταινίας animation μικρού μήκους, της Διεθνούς Κριτικής Επιτροπής

> Vourvourou / Βουρβουρού, Σκηνοθεσία: Καρίνα Λογοθέτη ( Ελλάδα 2017, 22’) Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας Μικρού Μήκους, της Διεθνούς Κριτικής Επιτροπής Νέων

> Supa Modo / Σούπα Μόντο, Σκηνοθεσία:  Likarion Wainain ( Κένυα – Γερμανία, 2018, 74’) Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους Μυθοπλασίας & Βραβείου Σεναρίου, της Διεθνούς Κριτικής Επιτροπής / Βραβείο «Ανθρώπινες Αξίες» της Βουλής των Ελλήνων / Βραβείο Καλύτερης Ταινίας της European Children’s Film Association


22:00 

> The theory of sunset / Η θεωρία του ηλιοβασιλέματος, Σκηνθεσία:  Roman Sokolov ( Ρωσία, 2017, 9’)  Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Animation της European Children’s Film Association

> Late afternoon / Αργά το απόγευμα, Σκηνοθεσία: Louise Bagnall ( Ιρλανδία, 2017, 9’ ) Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Animation μικρού Μήκους, της Διεθνούς Κριτικής Επιτροπής Νέων

> The line / Το σχέδιο, Σκηνοθεσία:  Alessandro Stevano ( Ιταλία 2017, 15’)  Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους Μυθοπλασίας, της Κριτικής Επιτροπής Παιδιών

> The skier / Ο σκιέρ, Σκηνοθεσία:  Fereydoun Najafi ( Ιράν 2018, 76’) Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας, της Ομοσπονδίας Κινηματογραφικών Λεσχών Ελλάδας 

 

Οι ταινίες θα προβληθούν με ελληνικούς και αγγλικούς υποτίτλους (με εξαίρεση τα Σούπα Μόντο και Λιάνα που θα έχουν μόνο ελληνικούς υπότιτλους).

Το πρόγραμμα του διήμερου αφιερώματος είναι χωρισμένο σε δίωρες ζώνες προβολών που αντιπροσωπεύουν όλα τα είδη (μυθοπλασία, ντοκιμαντέρ, animation, μικρού και μεγάλου μήκους) και απευθύνονται σε όλες τις ηλικιακές ομάδες: από παιδιά νηπιαγωγείου μέχρι εφήβους - αλλά παρακολουθούνται εξίσου απολαυστικά και από τους ενήλικες.

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 28/01 - ΤΕΤΑΡΤΗ 30/01

18:30 Το Παιχνίδι με τη Φωτιά/ Burning

21:30 Στους Διαδρόμους / In the Aisles

 

ΑΙΘΟΥΣΑ Β

ΠΕΜΠΤΗ 24/01 - ΤΕΤΑΡΤΗ 30/01

18:00 Γυναίκα σε Πόλεμο/ Woman at War
Σκηνοθεσία: Μπένεντικτ Έρλινγκσον
Διάρκεια: 101’
Έτος: 2019
Διανομή: Weirdwave

20:00 Γυναίκα σε Πόλεμο/ Woman at War

22:00 Γυναίκα σε Πόλεμο/ Woman at War

 

 

-Είσοδος για το 21ο Φεστιβάλ Ολυμπίας για Παιδιά και Νέους στην Ταινιοθήκη της Ελλάδος: ενιαίο ημερήσιο στα 5€

-Είσοδος για όλες τις αίθουσες: 7€, 5€*(μειωμένο)

-Κάθε Πέμπτη ισχύει προσφορά εισόδου για 2 άτομα με ένα εισιτήριο στα 7€ 

-Δευτέρα έως Παρασκευή (προβολές στις 18.00): γενική είσοδος 5 €

 

*Το μειωμένο εισιτήριο αφορά στις παρακάτω κατηγορίες:

μαθητές, φοιτητές, άτομα άνω των 65 ετών, άνεργοι, άνθρωποι με αναπηρία - ΑμεΑ (ισχύει και για έναν/μία συνοδό), δάσκαλοι-καθηγητές, ατέλειες.

 

-Προνόμια μελών σε ΜΜΕ:

Αθηνόραμα Club (Αθηνόραμα): Από Δευτέρα έως και Πέμπτη, ειδική τιμή € 5